30.11.2012 – Lucky Pery * Zbuzany * J.Hradec
Live: Mc JACOB (Praha)
Dj Olivaz ( Brno)
Dj KillaBee (Pelhřimov)
Dj Sok (Jh)

MC Jacob (Biografie)

Na začátku byla drumandbassová párty Let It Roll – právě tam se Jacob rozhodl, že taky bude MC.
Začátky samozřejmě nebyly jednoduché, chtělo to tvrdý tréning doma a pečlivé odkoukávání od zkušenějších kolegů, co disciplína MCingu vlastně obnáší. Poprvé před publikem vystoupil MC Jacob na free party Czechtek v roce 2001. Právě tam si ho všiml legendární dnb sound systém Bassbeast, Jacob se stal jeho regulérním členem a začal s Bassbeast objíždět skrz na skrz celou republiku.

Postupem času a s přibývajícími zkušenostmi se začalo o Jacobovi mluvit jako o velkém talentu mezi českými MCs a kromě svého domovského soundsystému začal vystupovat i s řadou nejen českých, ale i zahraničních DJs včetně hvězd jako Roni Size, Kenny Ken, Nicky Blackmarket , Ray Keith nebo Kid Kameleon. Krom toho si také zazpíval po boku slovutných MCs jako jsou Det, Dynamite, Junior Red One nebo General Levi. Od roku 2005 začal pravidelně vystupovat s DJkou Katchou a v létě tohoto roku také začala spolupráce s populární kapelou Skyline (www.skylineweb.cz), ke kterým ho přivedl jejich MC Nu.C. Z pozice hosta se postupně stal regulérním členem kapely a významně se podílel na jejich třetím albu Virginplatonicpanic, které vyšlo na jaře 2006 u labelu X Production.

V současnosti je Jacob MC na plný úvazek, má za sebou vystoupení na řadě festivalů u nás (Rock For People, Love Planet, Cosmic Trip, Reggae Meeting, Let It Roll…), ale i na Slovensku (Pohoda, Hodokvas) nebo v Holandsku (Eurosonic). Kromě svých pevných aktivit se momentálně věnuje i několika vedlejším projektům jako je např. The Banda (DJ Katcha, MC Lindee, MC C-Lara) nebo hostování v reggae a dancehallové crew Roca Flex…. Prostě – MC Jacoba najdete všude, kde je alespoň na pár vteřin volný mikrofon.