Brněnská kapela MAD PIGS hraje již desátým rokem hardcore/punk, který je inspirovaným i jinými hudebními směry. Za svou desetiletou existenci stihli objet celou ČR křížem krážem, zahrát si po boku nejvlivnějších kapel světové hardcore/punkové špičky, vydat nespočet split a kompilačních CD/LP/EP po celém světě.

Za sebou mají evropské, anglické a japonské turné. Kapele přišla i nabídka na třítýdenní americké turné, ale některým členům nebyly uděleny americká víza.

Kapela se mimo jiné zapojuje i v pořadatelských aktivitách (FNK crew). Do portfolia pořadatelské činnosti patří kapely jako Casualties (U.S.A), The Unseen (U.S.A), Discharge (U.K.) a podobné ikony punkové subkultury.

Další aktivitou, která je spojena s kapelou je kamenný a on-line obchod s hudbou Voltage Shop a s ním spojený tour booking (evropské turné japonských Hat Trickers atd.), label a distribuce.

Novinkou už snad není, že brněnští MAD PIGS na podzim roku 2010 vydali debutní desku W.W.B.L.O. s kterou poté vyrazili na evropské turné po boku amerických EVACUATE (kteří také vydávají u Voltage records, kde vyšla i deska Mad Pigs) Po téměř třech týdnech po Evropě se MAD PIGS vydávají na koncertní šňůru po České republice, která bude z pravidla probíhat o víkendech.

Její první část proběhne společně s brněnskýma THE INTRUDERSS v měsících lednu a únoru 2011 a druhá část v prosinci 2011 za asistence pražských PIPES AND PINTS.

Myslím že MAD PIGS mají co nabídnout jako jedna z mála českých kapel tohoto žánru, proto kdo se bude zdržovat v níže uvedených městech v době jejich zastávek, neměl by si tuto lahůdku určitě nechat uniknout!!! Jak jinak se rozloučit než-li výkřikem ….. RESPEKT !!!!

Zde jsou aktuální data koncertů první části:
29.1. – Milevsko @ Brouk + Minerral Collaps, Resorts, The Intruderss
4.2. – Praha @ 007 + PNS, Climax, The Intruderss
5.2. – Přelouč @ Kenya bar + Krizový štáb, Black and Blue, The Intruderss
11.2. – Olomouc @ Mirtill + Dead Mans Soldiers, The Intruderss

odkaz: http://bandzone.cz/madpigsofficial

Autor: Sok