Už jsi slyšel o akci END OF THE WEAK? Co je to EOW? Pojďme si tento kvalitní soutěžní pětiboj pro Mcs trochu přiblížit.

Rapeři a raperky tradičně měří své síly v tzv. battles, u kterých se obecenstvo většinou skvěle baví. Něktěří se ale v takovém slovním souboji často sníží k nadávkám nebo se jeho oblíbeným tématem stane matka soupeře. Jen battle možná není úplně nejlepší způsobem, jak zjistit, kdo lépe vládne slovem a rytmem. Proto vznikla tato soutěž, Pětiboj rapu, který důkladně prověří všechny MCs po všech stránkách. Celé to odstartovali DJ Joy Ty, Vice Verse, Propaine a Big Zoo a v roce 2000 začali v New Yorku pravidelně pořádat open-mic s názvem End of the Weak.

Každou neděli se poetové setkávali, aby pilovali své dovednosti. O tři roky později se začali akce End of the Weak pořádat také v Evropě, přidala se i Brazílie, Argentina a Uganda.

12.ledna 2010 se oficiálně přidala i Česká Republika a to je výzva pro vás a všechny české Mcs který si věří a mají zájem předvést své Rapové umění. Vítěz českého finále postoupí a putuje na mistrovství světa které se koná vždy v jedné z pořádajících zemí kde se potká s nejlepšími MCs z celého světa.

Soutěž by měla podporovat kreativitu a originalitu za mikrofonem, proto se EOW pravidelně účastní například KRS-ONE, TALIB KWELI, DJ PREMIER nebo PHARAO MONCH a další mistři. Tento pětiboj rapu je v podstatě anti-battle. Soutěžící tedy musí prokázat své dovednosti v těchto disciplínách:

1. Na první disciplínu se můžete připravit doma. Za úkol budete mít předvést svůj text na muziku, kterou si sami vyberete nebo složíte (1 minuta).
2. Bez hudby: Tady se ukáže, zda to utáhnete sami a jak jste na tom s rytmem. Nemusí to být freestyle(1 minuta).
3.Freestyle: Budete mít na výběra z několika předmětů, o jednom z nich budete rapovat(1 minuta).
4. MC vs. DJ: Zde musíš udržet krok s DJem, který ti třikrát změní beat.
5. Cypher: Klasické freestylové kolečko, ve kterém každý přijde na řadu třikrát.

Výkony bude hodnotit porota, ve které se objeví i zahraniční hosté. Sledovat budou vaše texty, originalitu, vystupování, podání neboli flow a reakce diváků. Za každou disciplínu může soutěžící získat od 1 do 10 bodů od každého porotce. Vítězem je tedy MC s nejvyšším počtem bodů.

Jako horkou novinku Vám též přinášíme nabídku na soustředění celosvětové EOW Crew, které se bude konat tento rok ve Španělsku. Jako v minulém roce vybere prezident českého EOW Alesh One 5 lidí včetně vítěze ČR za rok 2010 a vydáme se na hudební festival do Granady kde budeme 14 dnů reprezentovat jako minulý rok na německém SPLASH festivalu, včetně workshopu, nahrávaní a shows!!!

Jednotlivé kola EOW se budou konat už během tohoto roku po celé české republice a všude ve světe. Jedno kolo by mělo zavítat i do Jindřichohradeckého klubu GURMAN, takže myslím že se máte na co těšit, o pohybu EOW Vás budeme průběžně informovat takže nemusíte mít strach že Vám nějaké info unikne!

Jinak i tento rok bude na německém festivalu SPLASH 2011 EOW stage, jak jinak než tradičně na pláži! Hledáme breakers, mcs, djs, beatboxers a writers 18-25 let!!! Pokud máte zájem zúčastnit se naší výpravy, pište na: brokenhome@seznam.cz

Takže brousit skills, a za celou EOW Crew přeji krásný a nadupaný rok 2011…. Peace

video odkazy EOW:
http://www.eodub.com/video/end-of-the-weak-interview
http://www.eodub.com/video/eow-on-mtv2
http://www.eodub.com/video/end-of-the-weak-presents-dmc
http://www.eodub.com/video/2010-world-finals-recap-uk-1

oficiální stránky EOW-CZ:
http://eow-cz.blogspot.com/

Autor: Sok