Lipo z BPM má nové logo, nový videoklip, nové webové stránky. To proto, že na podzim konečně vydává své sólo album. Úplně nové.

O tom, že Lipo z formace BPM chystá svojí sólovou desku se šušká už nějaký ten pátek. Do fronty na příklady, že podobnou šuškandou se dá natahovat posluchače i několik let se ale Lipo evidentně nezařadí. Do ticha před bouří totiž začíná odkrývat karty a zdá se na svou velkou partii dobře připraven. Jako pilota posílá do světa videoklip k titulnímu songu desky, přímočarou záležitost “Otroci svobody”.

Režie se zhostil Lipo osobně. Při jeho tvorbě se však obklopil novými lidmi, se kterými dosud nespolupracoval. Sám k tomu dodává: “Chtěl jsem po vizuální stránce udělat krok stranou a nekopírovat znovu estetiku, na kterou jsou lidi zvyklí u starších klipů BPM. Mým cílem bylo vtáhnout posluchače do atmosféry songu a nedat mu možnost odstupu. Chápu, že někoho ta naléhavost projevu může odrazovat, ale myslim, že je to férovej přístup: Ber nebo nech být.”

Krom svojského přístupu, angažovanosti, naléhavého projevu a snahy nerezignovat na sdělení v textu Lipo přináší i nový sound, jehož kvality hodlá ukázat hudebnímu světu. Tvůrce onoho nového soundu si říká ODD a krom produkce titulního tracku bude tenhle mladej beatmaker produkovat větší část Lipovy desky. Čas na frázi “To jméno ještě uslyšíte”, fakt. O celkový zvuk se pak postaral parťák Kenny Rough z BPM.

Video: Otroci Svobody:

Zároveň s klipem můžeš navštívit i Lipovy nové webové stránky pod tímto odkazem:
www.lipo-bpm.cz

Další info o tom proč se kříž čte jako I a srdce jako O, dalších skladbách, tématech, producentech, hostech a vůbec celé desce čekej již brzy.