Nedávná zpráva, jež „otřásla“ českou internetovou hudební vískou, a sice ta, že Kato má zuby, se ukázala býti přehnanou horlivostí blízkého spolupracovníka kapely býti poněkud unáhlenou, za což patří omluva všem, kteř se na jejím základě jali Katovi gratulovat. „Ale stejně dík!“ (Kato)
 
 
 

Zuby tedy zatím stále nejsou, anebo aspoň ne k lepšímu, co se Katova rapu týč. Celá peripetie však poskytla příležitost podělit se s vámi o veselejší novinku. Tou jest, že nový Prago matro je už nezadržitelně na cestěk vám. V momentě kdy je jasné, že „klapačky“ do kroniky čského rapu ještě nepromluví, už není čas na hrdinství. Kluci se nechali vyprovokovat jízlivými poznámkami o pěiletém čekání na Dezorient Express a na truc se rozhodli svrhnout na nepřpravený svět další postulát bezmála „do roka a do dne“.

Toť zatím vše. Ale již přští tiskovka řekne víc o tom, co začlo jako EP a lyrický experiment do beatu. A zatím co tím druhým zůtalo, v prvním bodě se to trochu zvrtlo. Koncepčí album Prago „V BARVÁCH“ bude mít nejméně 13 skladeb a vyjde 1.září ze Strojovny, to je jisté. Tracklist, cover a další podrobnosti čekejte s příští oficiální zprávou.

A jak se Prago podařilo „zhudebnit“ barvy jejich způobem se dozvíme všichni hned, jak skončí tyto prázdniny. Do té doby si je ale maximálně užívejte a doražte na něterý z koncertů v naplněném letním inventáři skupiny, který, krom jiného, najdete na pragounion.cz. Prago budou mít radost a společně to bude určitě zase pořádný řeholec. A je skoro jisté, že tak budete mít přležitost zaslechnout i něco málo z přpravovaného materiálu dřve, než zbytek vesmíru. Myr!